Diller

Bölümümüz Öğretim Üyeleri Türkiye Bilimler Akademisi (Tüba) 2015 Çeviri Eser Ödülünü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Aldı

 Bölümümüz öğretim üyeleri Prof. Dr. Vedat Tanyıldızı ile Prof. Dr. İhsan Dağtekin, “Isı ve Kütle Transferi: Esaslar ve Uygulamalar” isimli eserin çevirisi ve editörlüğüyle sağladıkları başarı  için Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2015 çeviri eser ödülüne layık görüldüler. Öğretim üyelerimiz ödülünü, 14 Aralık 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende; TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin’den aldılar.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen ödül törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbedin Demirdağ, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin, ödül alan öğretim üyeleri ile davetliler katıldı. 

Ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödül alan isimleri tebrik ederek, gayretleri, emekleri, birikimleri ve eserleriyle bilim dünyasına, Türkiye’ye ve tüm insanlığa katkı sağlayan bilim adamlarına teşekkür etti. “Marifet iltifata tabidir” sözüne atıfta bulunarak, TÜBA ödüllerinin, bilim insanlarının emeklerini takdir etmeye yönelik bir iltifat olarak gördüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBA Ödüllerini yine bu anlayışla himaye ettiklerini belirtti.

Ödül töreni sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ödül alan Öğretim üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2015 çeviri eser ödülüne layık görülen Öğretim üyeleri Prof. Dr. Vedat Tanyıldızı ve Prof. Dr. İhsan Dağtekin’i kutladığını belirterek, bu ödülün Elazığ ve Fırat Üniversitesi adına gurur verici olduğunu söyledi.